Βράβευση Ευκλείδη 2009

Η βράβευση των νικητών του 69ου Πανελλήνιου Μαθηματικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά, "Ο Ευκλείδης", πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 22 Φεβρουαρίου 2009.

 

Βραβεύθηκαν οι παρακάτω :

 

 

Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ο Βραβείο
Βιώνη Αλεξάνδρα Ελληνογαλλική Σχολή Αγ. Παρασκευής
Δημουλά Ελένη 2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου
Καράμπελας Κωνσταντίνος 1ο Γυμνάσιο Αγ. Παρασκευής
Σχοινάς Βασίλειος 17ο Γυμνάσιο Αθηνών
2ο Βραβείο
Βασιλείου Παναγιώτης Κολλέγιο Αθηνών
Δημητρακοπούλου Σμαράγδα 4ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Αττικής
Μπουμπουλής Σπυρίδων 5ο Γυμνάσιο Ζωγράφου
Τατούλης Πέτρος Κολλέγιο Αθηνών
3ο Βραβείο
Γεωργακόπουλος Νικόλαος Ιδιωτικό Γυμνάσιο Πολύτροπη Αρμονία
Κυτέας Απόστολος Κολλέγιο Ψυχικού
Λουΐζου Έμιλυ Σχολή Μωραΐτη
Σμάτση Ναταλία Γυμνάσιο Φιλοθέης

 

Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ο Βραβείο
Καντσός Θεμιστοκλής 1ο Γυμνάσιο Βούλας
Λώλος Αθανάσιος Σχολή Αυγουλέα
Λιναρδάτου
2ο Βραβείο
Περτικιόζογλου Στέφανος Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα
Πιμπλή Αλεξία Σχολή Μωραΐτη
Σακελλαρίδη Ακριβή 2ο Γυμνάσιο Μοσχάτου
3ο Βραβείο
Παππέλης Δημήτριος Κολλέγιο Αθηνών
Σπίθα Ναταλία Σχολή Μωραΐτη
Χριστοδούλου Αλκίφρων Γερμανική Σχολή Αθηνών

 

Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Παντέλα Στέλλα Εκπαιδευτήρια Κωστέα Γείτονα
Τσαρέας Αθανάσιος Κολλέγιο Αθηνών
2ο Βραβείο
Δεληγιάννης Ηλίας 4ο Ενιαίο Λύκειο Ηρακλείου Αττικής
Μπενέτου Χριστίνα Κολλέγιο Αθηνών
Πρελορέντζος Γεώργιος Κολλέγιο Αθηνών
3ο Βραβείο
Αγγελής Εμμανουήλ 2ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού
Αντουλινάκης Φοίβος 1ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού
Ηλιόπουλος Αλέξανδρος 6ο Ενιαίο Λύκειο Νέας Σμύρνης

 

Β' ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Λογοθέτης Φώτης Σχολή Μωραΐτη
Ρακτιβάν Κωνσταντίνος Εκπαιδευτήρια Ελληνική Παιδεία
2ο Βραβείο
Λυρής Θεόδωρος Κολλέγιο Αθηνών
Μαστρόκαλος Άρης Κολλέγιο Αθηνών
Τσιάνος Βασίλειος Σχολή Μωραΐτη
3ο Βραβείο
Παπαδημητρίου Σαββίνα Γεωργία Εκπαιδευτήρια Ελληνική Παιδεία
Σπανός Γεώργιος Ελληνογαλλική Σχολή Jeanne D’ Arc
Τερζόγλου Αλεξάνδρα 5ο Ενιαίο Λύκειο Νίκαιας

 

Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Παπαδημητρίου Δημήτριος 1ο Ενιαίο Λύκειο Βούλας
Παππέλης Κωνσταντίνος Κολλέγιο Αθηνών
2ο Βραβείο
Δημακοπούλου Μαρία 2ο Τοσίτσειο Αρσάκειο Λύκειο Εκάλης
Καψούλης Δημήτριος 2ο Ενιαίο Λύκειο Πεύκης
Πολυμενάκος Κυριάκος Ελληνογαλλική Σχολή Άγιος Παύλος
3ο Βραβείο
Ζέρβας Νικόλαος 2ο Ενιαίο Λύκειο Πεύκης
Κιτρομηλίδης Μιχαήλ Εμμανουήλ Κολλέγιο Αθηνών
Τοκατλής Αλέξανδρος 2ο Ενιαίο Λύκειο Πεύκης

 

 

ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ
ΕΠΑΡΧΙΑ
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΗΣ Ε.Μ.Ε.

 

 

Β
ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ο
Βραβείο

Αναστασιάδη Έλλη

Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου
Κρήτης

2ο
Βραβείο

Δεσποτίδης Μάρκος

Γυμνάσιο Αμοργού

Δροσερός Αθανάσιος

Γυμνάσιο Δελφών
Φωκίδας

3ο
Βραβείο

Ανδρέου Ηλίας

Γυμνάσιο Γαυρίου

Πρωτονοτάριος Ιωάννης

2ο Γυμνάσιο Νάξου

 

Γ
ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2ο
Βραβείο

Αθανασίου Νικόλαος

Γυμνάσιο Νικηφόρου
Δράμας

3ο
Βραβείο

Γεωργούλα Βασιλική

2ο Γυμνάσιο Ηγουμενίτσας

Γεωργούλας Κωνσταντίνος

2ο Γυμνάσιο
Ηγουμενίτσας

 

 

Α ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο
Βραβείο

Αζά Δανάη

2ο Ενιαίο Λύκειο Δράμας

Σταϊκόγλου Νικόλαος

2ο Ενιαίο Λύκειο
Δράμας

 

Β ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο
Βραβείο

Νικολάου Χρήστος

1ο Ενιαίο Λύκειο Ηγουμενίτσας

Τσιρώνης Βασίλειος

Ενιαίο Λύκειο
Καρπενησίου

 

 

Γ
ΛΥΚΕΙΟΥ

3ο
Βραβείο

Κουτσογιάννης Κωνσταντίνος

1ο Ενιαίο Λύκειο
Ηγουμενίτσας