Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2020

37η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα "Ο Αρχιμήδης"
θα γίνει την Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2020, ώρα 11 π.μ. στην Αίθουσα Τελετών, Κτίριο Διοίκησης, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
(είσοδος Κατεχάκη) και ώρα 11.00 π.μ.

ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΑΞΗ
ΤΖΑΧΡΗΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΘΕΜΕΛΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΡΑΜΑΣ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΛΙΑΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΝΗΘΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΜΗΛΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΛΕΙΔΩΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΒΑΡΣΑΜΗΣ ΚΥΡΑΤΛΙΔΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΗΛΙΑΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΓΥΜ
ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΡΟΤΥΠΟ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΣΟΥΛΔΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΓΥΜ
ΚΟΥΦΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΝΔΡΑ ΛΑΣΙΘΙΟΥ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΤΕΓΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΟΛΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΑΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΣΠΑΧΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΡΑΣΜΕΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΛΔΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΤΣΟΥΡΕΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΓΥΜ
ΚΕΝΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΦΡΑΙΜ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΑΞΗ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΥΡΓΟΥ ΗΛΕΙΑΣ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΝΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΛΙΓΝΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΔΗΜΟΥΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΝΤΑΓΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 11ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΝΤΟΚΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΒΑΡΒΑΡΙΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ HOMO EDUCANDUS-ΑΓΩΓΗ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΚΟΛΟΒΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΠΑΤΑΤΕΓΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΡΕΪΤΑΝ ΑΛΒΕΡΤΟΣ 4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 5ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΑΛΒΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΟΛΙΧΝΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΜΑΣΤΟΡΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΛΑΤΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΧΑΜΟΣ ΘΩΜΑΣ 8ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΜΗΝΑΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΞΑΝΘΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 12ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΗΛΙΑΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΣΟΥΛΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΑ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΚΑΚΑΕΣ ΒΑΪΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΚΡΑΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ


Παραρτήματα

Ποιοι είναι εδώ

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 0 users και 0 επισκέπτες.

Χορηγία


Υποστηρικτής Δραστηριοτήτων ΕΜΕ

Χορηγία


Υποστηρικτής Δραστηριοτήτων ΕΜΕ

Χορηγία


Υποστηρικτής Ταχυδρομικών Υπηρεσιών

32nd Balkan Mathematical Olympiad

16th Junior Balkan Mathematical Olympiad