Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2018

35η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΜΑΡΤΙΟΥ 2018

Η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα "Ο Αρχιμήδης"
θα γίνει την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018, ώρα 11 π.μ. στο Αμφιθέατρο Αντωνιάδου, Οικονομικό Πανεπιστημίου  Αθηνών, Πατησίων 76.

 

ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΑΞΗ
ΛΙΓΝΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΤ ΔΗΜ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΔΟΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΡΑΣΒΑΝΗ ΚΩΝ/ΝΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΟΛΙΧΝΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΜΠΑΚΟΛΗ ΣΓΟΥΡΟΥ ΝΤΑΝΙΕΛΛΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΝΤΟΥΝΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΩΠΙΟΥ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ - ΡΑΠΤΟΥ Μ. Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΡΟΥΣΙΩΤΙΣΣΑ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΡΑΚΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΟΡΤΙΑΤΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΣΧΟΛΗ ΠΑΝΑΓΕΑ - ΣΑΒΒΑ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΗΛΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΑΜΑΡΙ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΜΙΚΑΕΛΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΕΡΜΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΥΡΓΟΥ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΠΟΛΥΤΡΟΠΗ ΑΡΜΟΝΙΑ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΜΗΝΑΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΝΤΑΛΑΠΕΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ ΑΧΑΪΑΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΑΞΗ
ΛΩΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΜΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΤΣΙΑΜΗΣ ΡΑΦΑΗΛ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ ΙΑΣΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΗΛΙΩΡΗ ΕΙΡΗΝΗ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΝΙΚΗΤΑ ΜΑΡΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΒΑΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΝΤΑΓΚΑΣ Σ. Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΝΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΚΟΛΛΙΑ ΣΟΦΙΑ 9ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΖΩΤΟΥ ΗΛΙΑΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΠΟΛΥΤΡΟΠΗ ΑΡΜΟΝΙΑ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΞΑΝΘΗΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΑΛΒΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΒΡΕΤΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΠΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 14ο ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΠΛΑΤΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΥΡΓΟΥ ΗΛΕΙΑΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΩΘΗΣΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΚΗΣ ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΟΥΔΑΣ ΧΑΝΙΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕN.ΛYKEIO ΠΑΤΡΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΤΑΜΠΑΧΑΝΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΑΚΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΟΧΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΣΚΟΥΜΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ


Παραρτήματα

Ποιοι είναι εδώ

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 0 users και 5 επισκέπτες.

Χορηγία


Υποστηρικτής Δραστηριοτήτων ΕΜΕ

Χορηγία


Υποστηρικτής Δραστηριοτήτων ΕΜΕ

Χορηγία


Υποστηρικτής Ταχυδρομικών Υπηρεσιών

32nd Balkan Mathematical Olympiad

16th Junior Balkan Mathematical Olympiad