Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2014

31η ΕΘΝΙΚΗ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014

Η βράβευση των μαθητών που
διακρίθηκαν στην Εθνική Μαθηματική
Ολυμπιάδα "Ο Αρχιμήδης"
θα γίνει την
Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014, ώρα 11
π.μ. στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του
Πανεπιστημίου Αθηνών.

ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
ΤΣΙΝΤΣΙΛΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΔΡΑΜΑΣ Γ ΓΥΜ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΚΟΥΤΣΟΓΕΩΡΓΟΣ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΓΥΜ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΤΟΜΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΕΡΑΚΑ Γ ΓΥΜ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΤΣΙΑΜΗΣ ΡΑΦΑΗΛ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΓΥΜ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Γ ΓΥΜ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΛΩΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Β ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΕΡΑΣΜΕΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ Γ ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΚΑΡΜΟΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Γ ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΒΑΪΟΣ-ΡΑΦΑΗΛ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΓΑΡΩΝ Β ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΡΩΜΑΝΟΥ ΠΥΛΛΗ ΣΑΒΒΙΝΑ 15ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Γ ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΔΗΜΑΚΗΣ ΣΥΜΕΩΝ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Γ ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΣ 1ο ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ Γ ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΨΥΡΟΥΚΗΣ ΡΑΦΑΗΛ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ Γ ΓΥΜ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΕΥΓΕΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΑΣ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΗΜΑΝΤΗΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΑ Β ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΚΟΠΑΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΦΟΓΚΤ ΚΙΜΩΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΒΟΥΖΙΝΑΣ ΦΟΙΒΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΙΛΚΙΣ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΘΕΜΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΑ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΓΑΖΕΠΗ ΣΗΛΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Β ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΗΛΙΩΡΗ ΕΙΡΗΝΗ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Α ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΤΣΑΤΑΛΜΠΑΣΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Α ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΤΣΙΛΙΩΝΗΣ ΚΙΜΩΝ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΧΑΡΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Γ ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
       

ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ
ΔΗΜΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Γ ΛΥΚ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΑΛΕΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Γ ΛΥΚ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΖΗΤΡΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΩΝ Γ ΛΥΚ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΛΕΟΝΤΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΗΣΙΩΝ Γ ΛΥΚ Α ΒΡΑΒΕΙΟ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Γ ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΚΑΡΑΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΤΣΑΓΓΑΛΙΔΟΥ ΖΩΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΧΙΟΝ ΞΑΝΘΗΣ Β ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΧΑΧΑΜΗΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ Β ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΙΣΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ Α ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΗΝΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ Γ ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΝΤΟΥΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΡΩΠΙΟΥ Β ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Γ ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ Γ ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Γ ΛΥΚ Β ΒΡΑΒΕΙΟ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΗΛΕΙΑΣ Α ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΠΑΤΖΟΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ Β ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΔΕΔΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ Γ ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Γ ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΑΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΡΤΑΣ Β ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΗΛΙΩΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ Γ ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΣΑΝΤΟΡΙΝΑΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 5ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ Γ ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ ΑΘΗΝΩΝ Α ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ PIERCE COLLEGE Γ ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΚΑΛΟΣΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Α ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΕΛΑΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Α ΓΥΜ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΩΝ Γ ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Γ ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ
ΤΣΙΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΧΕΡΣΟΥ ΚΙΛΚΙΣ Β ΛΥΚ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ


Παραρτήματα

Ημερολόγιο

Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Χορηγός των Διαγωνισμών της ΕΜΕ για το 2011-2012

16th Junior Balkan Mathematical Olympiad