Βράβευση μαθητών για το διαγωνισμό "Ευκλείδης" 2013

73ΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ
ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ
»

            Η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό στα
μαθηματικά "Ο Ευκλείδης" θα γίνει την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013, ώρα 11 π.μ.
στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

 

 

1ο Βραβείο

 

Ξένου Μαρία

2ο Γυμνάσιο Πεύκης

Παύλου Παναγιώτης

20ο Γυμνάσιο Αθηνών

Χατζής Νικόλαος

Εκπαιδευτήρια Νέα Παιδεία Ντάγκας

 

 

2ο Βραβείο

 

Καραχάλιου Ελένη

Βαρβάκειο Πειραματικό Γυμνάσιο

Κουκάς Αναστάσιος

59ο Γυμνάσιο Αθηνών

Μπαρτατίλα Αρετή

Ιταλική Σχολή Αθηνών

Τζίφας Χρήστος

26ο Γυμνάσιο Αθηνών

 

 

3ο Βραβείο

 

Αλεξανδρής Γαλανόπουλος Ανδρέας

Ι.Μ. Παναγιωτόπουλος

Ελευθεριάδης Ιωάννης

Κολλέγιο Ψυχικού

Κοπανάς Βασίλειος

Σχολή Μωραΐτη

Μπουραντά Δάφνη

2ο Γυμνάσιο Πεύκης

Πετράτου Όλγα

Εκπαιδευτήρια Ώθηση

Τάτσης Ιωάννης

Σχολή Μωραΐτη

Χατζηδάκη Αντιγόνη

Κολλέγιο Ψυχικού

 

Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

1ο Βραβείο

 

Μελάς Δημήτριος

Στ΄ Τάξη Δημοτικού Ελληνογερμανική Αγωγή

Μισιακός Παναγιώτης

Κολλέγιο Αθηνών

Κικίλιας Ιωάννης

4ο Γυμνάσιο Γλυφάδας

 

 

2ο Βραβείο

 

Γέννης Γεώργιος

2ο Γυμνάσιο Αρτέμιδος

Λαγός Αριστοκλής

Κολλέγιο Αθηνών

Παπανδρέου Ηλίας

Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος

Ροντογιάννης Αριστοφάνης

Κολλέγιο Αθηνών

Σεχόπουλος Θεόδωρος

Σχολή Μωραΐτη

Φερεντίνος Αθανάσιος

5ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου

 

 

3ο Βραβείο

 

Γαβριλόπουλος Γεώργιος

Γυμνάσιο Νέας Μάκρης

Γκότση Ευφημία Ειρήνη

Κολλέγιο Αθηνών

Δημητρακοπούλου Ξένη

Εκπαιδευτήρια Νέα Γενιά Ζηρίδη

Ζέρβας Νικόλαος

2ο Γυμνάσιο Πεύκης

Μπαμπή Ελένη

Σχολή Μωραΐτη

Οικονόμου Παναγιώτης

Κολλέγιο Ψυχικού

Τσιαχρήστος Δημήτριος

Πειραματικό Γυμνάσιο Αναβρύτων

Χρηστάκου Ευθυμία Άννα

Εκπαιδευτήρια Νέα Παιδεία Ντάγκας

 

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

 

 

1ο Βραβείο

 

 

 

Κοντογεωργίου Γεώργιος

39ο Γενικό Λύκειο Αθηνών

Ντούνης Πέτρος

1ο Γενικό Λύκειο Κορωπίου

Τσαρπαλής Ηλίας

2ο Γενικό Λύκειο Ηλιούπολης

Φυσέκη Άννα Μαρία

8ο Γενικό Λύκειο Αμαρουσίου

 

 

2ο Βραβείο

 

Ζουγανέλη Ιωάννα

1ο Γενικό Λύκειο Ζωγράφου

Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος

Ζάννειο Πειραματικό Λύκειο

Παπασωτηρίου Κασσιανή

Κολλέγιο Αθηνών

Πλεύρης Άγγελος

4ο Γενικό Λύκειο Αλίμου

 

 

3ο Βραβείο

 

Βασιλειάδης Αλέξανδρος

Κολλέγιο Ψυχικού

Δαβαράκης Θεόδωρος

Κολλέγιο Ψυχικού

Ζημιανίτη Ιωάννα

Σχολή Μωραΐτη

Παρίσης Εμμανουήλ

4ο Γενικό Λύκειο Γλυφάδας

Χατζηελευθερίου Μαρία Ιωάννα

3ο Γενικό Λύκειο Νίκαιας

 

Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

 

 

1ο Βραβείο

 

Δημάκης Παναγιώτης

Σχολή Μωραΐτη

Σμυρνής Γεώργιος

Πειραματικό Λύκειο Αγίων Αναργύρων

 

 

2ο Βραβείο

 

Ζητρίδης Αντώνιος

Ελληνογαλλική Σχολή Ουρσουλινών

Κωνσταντάτος Κωνσταντίνος

Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου

Λυγκώνης Δημήτριος

Τοσίτσειο Αρσάκειο Εκάλης

Σαράντης Μιχαήλ

Λεόντειο Λύκειο Πατησίων

 

 

3ο Βραβείο

 

Δικαιάκος Εμμανουήλ

Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου

Λως Δημήτριος

Κολλέγιο Ψυχικού

Μαργέτης Ανδρέας

4ο Γενικό Λύκειο Αλίμου

Μηλιώρη Ελευθερία

Γενικό Λύκειο Ν. Πεντέλης

Μωυσής Χρήστος

3ο Γενικό Λύκειο Νέας Σμύρνης

Τυρολόγος Άγγελος

1ο Γενικό Λύκειο Γέρακα

Χιονάς Σταύρος

Γενικό Λύκειο Καλλίπολης Πειραιά

 

Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

 

1ο Βραβείο

 

Βλάχου Βασιλική

1ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού

Κουντουρίδης Ιάσων

Κολλέγιο Αθηνών

Παπαδημητρίου Αλέξανδρος

Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα

 

 

2ο Βραβείο

 

Γεωργακόπουλος Νικόλαος

Εκπαιδευτήρια Πολύτροπη Αρμονία

 

 

3ο Βραβείο

 

Ανδριόπουλος Φαίδων

2ο Πειραματικό Λύκειο Αθηνών

Γκουστοβά Φωτεινή

1ο Γενικό Λύκειο Πετρούπολης

Δεσποτίδης Μάρκος

6ο Γενικό Λύκειο Ν. Σμύρνης

Λάζαρης Ευάγγελος Δαμιανός

Ευαγγελική Σχολή Νέας Σμύρνης

 

 

ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΗΣ Ε.Μ.
Ε.

Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

2ο Βραβείο

 

Φούρφαρο Αντώνιος

2ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης

 

 

3ο Βραβείο

 

Τσιντσιλίδας Δημήτριος

Γυμνάσιο Καλαμπακίου Δράμας

 

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

1ο Βραβείο

 

Πέττα Αικατερίνη

2ο Γενικό Λύκειο Ζακύνθου

Τσαγγαλίδου Ζωή

Ιδιωτικό Σχολείο Άξιον Ξάνθης 

 

 

2ο Βραβείο

 

Λώλος Ορέστης

1ο Γενικό Λύκειο Ηγουμενίτσας

Ντέτσικας Κωνσταντίνος

1ο Γενικό Λύκειο Ηγουμενίτσας

Παναγιώτου Εμμανουήλ

1ο Γενικό Λύκειο Σάμου

 

 

 

 

3ο Βραβείο

 

Γαγάνης Ελευθέριος

1ο Γενικό Λύκειο Ρεθύμνου

Λαμπρούσης Ανδρέας

1ο Γενικό Λύκειο Ηγουμενίτσας

Μπρέστας Βασίλειος

1ο Γενικό Λύκειο Ηγουμενίτσας

 

 

Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

2ο Βραβείο

 

Τουρατζίδης Παύλος

4ο Γενικό Λύκειο Αλεξανδρούπολης

 

 

Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

1ο Βραβείο

 

Κατηφόρης Ζώης

1ο Γενικό Λύκειο Λευκάδας

Ψαρομήλιγκος Κωνσταντίνος

Γενικό Λύκειο Μήλου

 

 

2ο Βραβείο

 

Κoυρμούλης Ηλίας

3ο Γενικό Λύκειο Ρεθύμνου

 

 

3ο Βραβείο

 

Δασκαλάκης Κωνσταντίνος

1ο Γενικό Λύκειο Ρεθύμνου



Παραρτήματα

Ημερολόγιο

Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Χορηγός των Διαγωνισμών της ΕΜΕ για το 2011-2012

16th Junior Balkan Mathematical Olympiad