Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2012

 

29η ΕΘΝΙΚΗ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012 


ΜΑΘΗΤΕΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 15.5 ΕΤΩΝ (ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

   
        
        

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΦΥΣΕΚΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Γ

Α

ΧΑΧΑΜΗΣ ΝΕΣΤΩΡ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ

Γ

Α

ΠΕΤΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

Γ

Α

ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

13ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Γ

Α

ΤΟΥΜΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΣΑΚΕΙΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ

Β

Β

ΝΤΟΥΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Γ

Β

ΔΑΔΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΙΓΙΟΥ

Γ

Β

ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ

Γ

Β

ΒΑΛΚΑΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΥΚΗΣ

Γ

Β

ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΙΑΣΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ

Β

ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

Γ

Β

ΜΙΣΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Β

Β

ΑΜΠΑΤΖΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

Γ

Γ

ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Γ Γ

ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ

Γ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Γ

Γ

ΤΑΣΙΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ

Γ

Γ

ΜΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ Ε Γ

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Γ

Γ

ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΘΩΜΑΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Γ

Γ

ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ

Γ

Γ

ΜΑΡΚΑΡΙΑΝ ΝΤΟΝΙΚ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ Γ Γ
ΤΣΑΓΓΑΛΙΔΟΥ ΖΩΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΞΙΟΝ ΞΑΝΘΗΣ Γ Γ

ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

Γ

Γ

ΓΙΑΓΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Γ

Γ

ΛΩΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ

Γ

Γ

ΣΧΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Γ

Γ

*Τελική κατάσταση (μετά από την επαναβαθμολόγηση των γραπτών).

 ΜΑΘΗΤΕΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΝΩ 15.5 ΕΤΩΝ (ΛΥΚΕΙΟ)

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΛΩΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΉΡΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΘΗΝΑ

Β

Α

ΤΣΑΜΠΑΣΙΔΗΣ ΧΑΡΗΣ

ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΛΑΤΩΝ

Γ

Α

ΜΟΥΣΑΤΟΒ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΧΑΡΝΩΝ

Γ

Α

ΜΑΛΛΙΟΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΡΤΑΣ

Β

Α

ΚΟΥΝΤΟΥΡΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Β

Β

ΔΗΜΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

Α

Β

ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

Γ

Β

ΚΑΛΜΟΥΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Β

Β

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑΡΑ

Β

Β

ΧΡΙΣΤΟΜΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Β

Β

ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

8ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

 Γ

Β

ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ ΚΑΟΥΑΡΝΤ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Β

Β

ΚΑΡΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

14ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Γ

Β

ΜΠΟΥΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΡΤΑΣ

Β

Β

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

Γ

Γ

ΒΛΑΧΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

1ο ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Β

Γ

ΚΑΡΑΓΚΙΑΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Β

Γ

ΚΩΤΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ

Γ

ΝΑΣΙΟΥΛΑΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ

2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ

Γ

Γ

ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΗΝΑΓΟΡΑΣ

ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

Α

Γ

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΩ

Β

Γ

ΒΛΑΧΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Γ

Γ

ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ

Γ

Γ

ΜΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Γ

Γ

ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Β

Γ

ΠΑΤΣΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΚΑΛΑΣ ΩΡΩΠΟΥ

Β

Γ

ΤΣΙΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Β

Γ



Παραρτήματα

Ημερολόγιο

Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

Χορηγός των Διαγωνισμών της ΕΜΕ για το 2011-2012

16th Junior Balkan Mathematical Olympiad