Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2011

 

28η ΕΘΝΙΚΗ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011


ΜΑΘΗΤΕΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 15.5 ΕΤΩΝ (ΜΙΚΡΟΙ)

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Γ

Α

ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΗΝΑΓΟΡΑΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΉΡΙΑ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ

Γ

Α

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΉΡΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΑΘΗΝΑ

Γ

Α

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΉΡΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΑΘΗΝΑ

Γ

Α

ΛΩΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

Β

ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

13ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Β

Β

ΚΟΥΦΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΡΣΑΚΕΙΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

Β

ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ ΚΑΟΥΑΡΝΤ
ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΡΥΞΕΛΛΩΝ

Γ

Β

ΜΗΛΙΩΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

Γ

Β

ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΓ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

Γ

Β

ΔΗΜΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

Γ

Β

ΚΟΥΜΤΖΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΓΚΑΔΑ

Γ

Β

ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν. ΕΠΙΒΑΤΩΝ

Γ

Β

ΑΣΜΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΕΥΒΟΙΑΣ Γ Γ  *

ΡΟΥΣΣΗ ΜΑΡΙΑ

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

Γ

Γ

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΜΑΡΙΟΣ

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

Γ

Γ

ΑΛΕΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

10ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Γ

Γ

ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΩΝ

Γ

Γ

ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Γ

Γ

ΓΟΥΡΓΟΥΛΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

Γ

ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΚΥΒΕΛΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Γ

Γ

ΜΑΡΓΕΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΙΜΟΥ

Γ

Γ

ΧΑΧΑΜΗΣ ΝΕΣΤΩΡ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ

Β

Γ

ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Β

Γ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Β

Γ

ΒΕΚΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ
ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ

Γ

Γ

*Διόρθωση καταλόγου μετά από την επαναβαθμολόγηση των γραπτών


ΜΑΘΗΤΕΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΝΩ 15.5 ΕΤΩΝ (ΜΕΓΑΛΟΙ)

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΛΩΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΉΡΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΑΘΗΝΑ

A

Α

ΤΣΑΜΠΑΣΙΔΗΣ ΧΑΡΗΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ

B

Α

ΚΑΚΑΡΟΥΜΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

7ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

Γ

Α

ΑΞΙΩΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

2ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

Γ

Β

ΜΟΥΣΑΤΟΒ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

4ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΧΑΡΝΩΝ

Β

Β

ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

Β

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ
ΔΡΑΜΑΣ

Β

Β

ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

4ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

Β

Β

ΑΓΓΕΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2ο ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

Β

ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

Β

Β

ΠΑΝΤΕΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΩΣΤΕΑ
ΓΕΙΤΟΝΑ

Γ

Β

ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΕΜΕΝΙΚΩΝ

Γ

Β

ΛΩΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΣΧΟΛΗ ΑΥΓΟΥΛΕΑ
ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ

Β

Γ

ΤΣΟΥΒΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΥΡΙΝΑΣ ΛΗΜΝΟΥ

Γ

Γ

ΤΣΑΡΕΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Γ

Γ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

2ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

Γ

Γ

ΑΝΤΟΥΛΙΝΑΚΗΣ ΦΟΙΒΟΣ

1ο ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

Γ

ΣΑΧΠΑΖΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

7ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Β

Γ

ΜΑΥΡΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ
ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Γ

Γ

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ

Γ

Γ

ΝΑΣΙΟΥΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

2ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ

 

Γ

ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

1ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Γ

Γ

ΚΑΝΤΣΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ

1ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΥΛΑΣ

Β

Γ

ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

5ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

Γ

Γ

ΠΛΑΤΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

Γ

ΔΡΟΣΕΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΤΕΑΣ

Α

Γ

ΜΑΣΤΟΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Γ

Γ

ΜΕΣΣΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

2ο
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

Γ

Γ

ΦΡΙΛΙΓΚΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Β

Γ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑΡΑ

Α

Γ