Βράβευση μαθητών για το διαγωνισμό "Ευκλείδης" 2011

Η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό στα μαθηματικά "Ο Ευκλείδης" θα γίνει την Κυριακή 27 Φεβρουαρίου, ώρα 11 π.μ. στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών.

 

Διακρίθηκαν οι παρακάτω :

 

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ο Βραβείο
Κασουρίδης Στυλιανός Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου
Λυμπερόπουλος Μπούταλης Φίλιππος Κολλέγιο Αθηνών
Λώλος Νικόλαος Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου
Ντούνης Πέτρος 1ο Γυμνάσιο Κορωπίου
2ο Βραβείο
Βαλκανάς Αντώνιος 2ο Γυμνάσιο Πεύκης
Βλάχος Ιωάννης Μηνάς Κολλέγιο Αθηνών
Βλάχου Βασιλική Πειραματικό Γυμνάσιο Αναβρύτων
Μπουργιώτη Μαριάννα 6ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Αττικής
Παναγιωτακόπουλος Κωνσταντίνος 6ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης
Παπάζογλου Ανδρέας Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου
3ο Βραβείο
Αθανασόπουλος Κωνσταντίνος Κολλέγιο Αθηνών
Βακάλης Άγγελος Θεόδωρος Κολλέγιο Αθηνών
Ζούλης Εμμανουήλ Σχολή Μωραΐτη
R. B. Σχολείο Αυλώνα (Ε.Κ.Κ.Ν.Α.)
Χαδιαράκος Μάριος Πρότυπο Αθηνών
Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ο Βραβείο
Γουργουλέτης Νικόλαος Κολλέγιο Ψυχικού
Μηλιώρη Ελευθερία 2ο Γυμνάσιο Μελισσίων
Μουζάκης Ανάργυρος Γεώργιος Ελληνογαλλική Σχολή Ουρσουλινών
Μωυσής Χρήστος 3ο Γυμνάσιο Ν. Σμύρνης
2ο Βραβείο
Δικαιάκος Εμμανουήλ Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου
Καραγκούνη Αικατερίνη Κολλέγιο Αθηνών
Μιχαηλίδης Μάριος Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου
3ο Βραβείο
Δημάκης Παναγιώτης 6ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας
Ζησιμόπουλος Αθανάσιος Κολλέγιο Ψυχικού
Μαργέτης Ανδρέας 2ο Γυμνάσιο Αλίμου
Ρούσση Μαρία Σχολή Μωραΐτη
Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Λάζαρης Ευάγγελος Δαμιανός 3ο Γενικό Λύκειο Παλαιού Φαλήρου
Λυκουρόπουλος Ορέστης Σχολή Μωραΐτη
Λύρας Σωκράτης 2ο Γενικό ΛύκειοΧολαργού
2ο Βραβείο
Βλαζάκη Μυρτώ Σχολή Μωραΐτη
Γεωργοπούλου Ευστρατία Πρότυπο Αθηνών
Μπράτσος Πάρις Σχολή Μωραΐτη
Σαραϊδάρης Δημήτριος Γενικό Λύκειο Σκάλας Ωρωπού
3ο Βραβείο
Κουντουρίδης Ιάσων Κολλέγιο Αθηνών
Κρεμύδας Νικόλαος Πειραματικό Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής
Κυτέας Απόστολος Κολλέγιο Ψυχικού
Μπουμπουλής Σπυρίδων Οδυσσέας 5ο Γενικό Λύκειο Ζωγράφου
Παπαδημητρίου Αλέξανδρος Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα
Τατούλης Πέτρος Κολλέγιο Αθηνών
Χατζοπούλου Βαλέρια Γεωργία Γενικό Λύκειο Μελισσίων
Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Βλάχος Στυλιανός 4ο Γενικό Λύκειο Πετρούπολης
Λώλος Αθανάσιος Σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου
Μουσάτοβ Αλέξανδρος 4ο Γενικό Λύκειο Αχαρνών
2ο Βραβείο
Καντσός Θεμιστοκλής 1ο Γενικό Λύκειο Βούλας
Καρύδη Μικελίνα Ιδιωτικό Λύκειο Πολύτροπη Αρμονία
Λιου Ταϊγιάν 2ο Γενικό Λύκειο Διαπολιτισμικής Ελληνικού
3ο Βραβείο
Αναργύρου Δημήτριος 2ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού
Καψούλη Φωτεινή Λεόντειο Λύκειο Πατησίων
Μπαράν Μαριάννα 2ο Πειραματικό Λύκειο Αθηνών
Παναγάκη Αντωνία 1ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού
Παπαδής Κωνσταντίνος Εκπαιδευτήρια Η Ελληνική Παιδεία
Σακελλαρίδη Ακριβή 1ο Γενικό Λύκειο Μοσχάτου
Χάλκος Μιχαήλ 1ο Γενικό Λύκειο Ελληνικού
Χατζοπούλου Δέσποινα Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης
Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Αξιώτης Κυριάκος 2ο Γενικό Λύκειο Γέρακα
Αγγελής Εμμανουήλ 2ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού
Βλάχος Γεώργιος 1ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού
Παντέλα Στυλιανή Εκπαιδευτήρια Κωστέα Γείτονα
Πλατιάς Νικόλαος Κολλέγιο Αθηνών
Τσαρέας Αθανάσιος Κολλέγιο Αθηνών
2ο Βραβείο
Γουμενάκης Παναγιώτης Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα
Παπαχρήστου Ισμήνη Λεόντειο Λύκειο Πατησίων
3ο Βραβείο
Ματζόρι Ανδρέας Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης
Ροδόπουλος Αριστείδης Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος

 

ΜΑΘΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΗΣ Ε.Μ.Ε. :

 

Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2ο Βραβείο
Βασιλάκης Δημήτριος 2ο Γυμνάσιο Νάξου
Τσαγγαλίδου Ζωή Ιδιωτικό Σχολείο Άξιον Ξάνθης
3ο Βραβείο
Καμπάνης Γεώργιος 5ο Γυμνάσιο Δράμας
Λώλος Ορέστης 1ο Γυμνάσιο Ηγουμενίτσας
Μαργαρίτης Γεώργιος 2ο Γυμνάσιο Νάξου
Πέττα Αικατερίνη 2ο Γυμνάσιο Ζακύνθου
Χατζηνικολάου Θεόδωρος Παναγιώτης 1ο Γυμνάσιο Ξάνθης
Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2ο Βραβείο
Βίλλα Ιωάννα Γυμνάσιο Τήνου
3ο Βραβείο
Γκίνη Όλγα 1ο Γυμνάσιο Δράμας
Λογαράς Χρυσόστομος 2ο Γυμνάσιο Νάξου
Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Ανδρεόυ Ηλίας Γυμνάσιο Τ.Λ. Γαυρίου Άνδρου
Ψαρομήλιγκος Κωνσταντίνος Γενικό Λύκειο Μήλου
2ο Βραβείο
Βασιλάκης Ιωάννης Γενικό Λύκειο Νάξου
Πρωτονοτάριος Ιωάννης Γενικό Λύκειο Νάξου
3ο Βραβείο
Δροσερός Αθανάσιος Γενικό Λύκειο Ιτέας Φωκίδας
Κουρμούλης Ηλίας 3ο Γενικό Λύκειο Ρεθύμνου
Β' ΛΥΚΕΙΟΥ
1ο Βραβείο
Δερμεντζής Κωνσταντίνος
2ο Βραβείο
Αθανασίου Νικόλαος Γενικό Λύκειο Νικηφόρου Δράμας
Δήμα Αλεξάνδρα Γενικό Λύκειο Νυδρίου Λευκάδας
3ο Βραβείο
Χρήστου Ευάγγελος 1ο Γενικό Λύκειο Πρέβεζας
Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ
3ο Βραβείο
Ζαχαριουδάκης Ανδρέας Γενικό Λύκειο Περάματος Ρεθύμνου
Μεσσάρης Σταύρος 2ο Γενικό Λύκειο Αργοστολίου
Χαμζάς Κωνσταντίνος 1ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης