ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 2019-2020

Από το Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019 θα γίνονται μαθήματα στην
Ελληνική  Μαθηματική  Εταιρεία Πανεπιστημίου 34, Αθήνα, για μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου:

  • Για μαθητές Α΄   τάξης Γυμνασίου, ώρα 09.00 – 09.50
  • Για μαθητές Β΄   τάξης Γυμνασίου, ώρα 10.00 – 10.50
  • Για  μαθητές Γ΄τάξης Γυμνασίου, ώρα 11.00 - 11.50
  • Για μαθητές Α΄τάξης  Λυκείου, ώρα 12.10 – 13.30
  • Για μαθητές Β΄και Γ΄τάξης Λυκείου, ώρα 13.40 - 15.00.

Τα μαθήματα είναι εισαγωγικά με βασικό στόχο την προετοιμασία των μαθητών που ενδιαφέρονται,
σε ύλη Ελληνικών και Διεθνών μαθηματικών διαγωνισμών, κυρίως σε τμήματα της ύλης που δεν
καλύπτονται επαρκώς από τη σχολική ύλη.

Σημαντικό βοήθημα και ουσιαστικό συμπλήρωμα στην ύλη των μαθημάτων
αποτελούν τα περιοδικά που εκδίδει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία
"Ευκλείδης Α" για το Γυμνάσιο και "Ευκλείδης Β" για το Λύκειο
καθώς και τα Βιβλία με τα θέματα των Πανελλήνιων διαγωνισμών Νέων και Λυκείου

Το πρόγραμμα των μαθημάτων έχει ως εξής:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΑΞΗ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑ
12-10-2019 09.00-09.50 Α Γυμν.
10.00-10.50 Β Γυμν.
11.00-11.50 Γ Γυμν.
Ε.Ζώτος
Γεωμετρία
12-10-2019 12.10-13.30 Α Λύκ.
13.40-15.00 Β και Γ Λυκ.
Μ. Ροκίδης Αλγεβρα




19-10-2019 09.00-09.50 Α Γυμν.
10.00-10.50 Β Γυμν.
11.00-11.50 Γ Γυμν.
Ε. Λώλη Αλγεβρα
19-10-2019 12.10-13.30 Α Λύκ.
13.40-15.00 Β και Γ Λυκ.
Ε.Ψύχας Γεωμετρία




  26 Οκτωβρίου 2019, Σάββατο δεν θα γίνουν μαθήματα λόγω της Εθνικής Εορτής
  2 Νοεμβρίου 2019, Σάββατο δεν θα γίνουν μαθήματα λόγω του 36ου Πανελληνίου Συνεδρίου
  9 Νοεμβρίου 2019, Σάββατο 80ος Διαγωνισμός "Ο ΘΑΛΗΣ"
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΑΞΗ ΔΙΔΑΣΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑ
16-11-2019 09.00-10.30 Α Γυμν.και Β Γυμν.
10.30-11.50 Γ Γυμν.
Α.Βαρούχας
Αλγεβρα
16-11-2019 12.10-13.30 Α Λυκ.
13.40-15.00 Β Λύκ.και Γ Λυκ.
Ι.Τυρλής Συνδυαστική-Αλγεβρα




23-11-2019 09.00-10.30 Α Γυμν.και Β Γυμν.
10.30-11.50 Γ Γυμν.
Μ.Σίσκου Αλγεβρα
23-11-2019 12.10-13.30 Α Λύκ.
13.40-15.00 Β και Γ Λυκ.
Μ.Κιουλάφας Αλγεβρα




30-11-2019 09.00-10.30 Α Γυμν.και Β Γυμν.
10.30-11.50 Γ Γυμν.
Δ.Διαμαντίδης Αλγεβρα
30-11-2019 12.10-13.30 Α Λύκ.
13.40-15.00 Β και Γ Λυκ.
Α.Φελλούρης Αλγεβρα




7-12-2019 09.00-10.30 Α Γυμν.και Β Γυμν.
10.30-11.50 Γ Γυμν.
Β.Δαρβίρα Γεωμετρία
7-12-2019 12.10-13.30 Α Λύκ.
13.40-15.00 Β και Γ Λυκ.
Ε.Ζώτος Γεωμετρία




14-12-2019 09.00-10.30 Α Γυμν.και Β Γυμν.
10.30-11.50 Γ Γυμν.
Ν.Πάττας Αλγεβρα
14-12-2019 12.10-13.30 Α Λύκ.
13.40-15.00 Β και Γ Λυκ.
Ν.Αντωνόπουλός Αλγεβρα




21-12-2019 09.00-10.30 Α Γυμν.και Β Γυμν.
10.30-11.50 Γ Γυμν.
Δ.Κουλουμπού Θεωρία Αριθμών
21-12-2019 12.10-13.30 Α Λύκ.
13.40-15.00 Β και Γ Λυκ.
Δ.Απατσίδης Αλγεβρα




Η επιτροπή διαγωνισμών.



Παραρτήματα

Ποιοι είναι εδώ

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 0 users και 0 επισκέπτες.

Χορηγία


Υποστηρικτής Δραστηριοτήτων ΕΜΕ

Χορηγία


Υποστηρικτής Δραστηριοτήτων ΕΜΕ

Χορηγία


Υποστηρικτής Ταχυδρομικών Υπηρεσιών

32nd Balkan Mathematical Olympiad

16th Junior Balkan Mathematical Olympiad